– Anyu, te öreg vagy, ugye? Ugye, Anyuka?
Hónap: 2012 május
Nem tiszta

Gréta áll a fellépőn, a táblájára rajzol a krétával, kezében a szivacs.
– Anya kérek fititát.- nem értem. – ficsitát – nem értem, de
szorgalmasan ismétli – fistitát – kiveszem a cumit a szájából, kiesek
a fejemből. -fististát. – reménytelen…
– Kimossam a szivacsot? – kérdezem.
– Igen. – megyek a szivaccsal a kezemben, gyúl a fény, visszafordulok.
– Friss, tiszta szivacsot kérsz? – széles, elégedett mosoly jelenik
meg az arcán.
– Igen Anyuka, fisttitát! Kösziiii!!!
Hülyít?
Meghatározás
Vonatozás
Telefon Apával
22 hónapos Gréti telefonál:
Csörög a telefon. Apa hív. Gréta rögtön kiabál:
– Anya! Egyedül telefonálok, kérem! – benyomom a gombot, odaadom a
kihangosított telefont:
– Szia Apu, gyere haza!
– Nem tudok, csak egy óra múlva!
– Mit csinálsz?
– Dolgozok. Veletek mi történt?
– Anya autója beteg lett összetört a lámpája. Saaaaajnos!
– Tegnap óta megint?
– Megint sajnos. (nem igaaaaaaaaaaaaaaz!!!) De semmi baj! Bácsi megcsinálja.
– Igen megcsináljuk és kész!
– Oké Apa, köszi, szia!
– Szia Gréti.
Benyomja a pirosat….. – Apu volt. Dolgozik. Saaaaaaaaaajnos.


