Bumm

Fekszem az ágyon, Pöti tépi le rólam a ruhát, álmos. Gréti kucorog mellettünk.

– Anya, megyek inni.
– Jó, csak kérlek a konyhaasztalról hozz egy zsepit, folyik az orrom. – Petike egyre mélyebben szuszog, én már fel nem állok, akkor kezdhetem az egész altatást elölről, azt pedig már nem bírják a csöcseim. Milyen jó, hogy van egy nagy és okos, lassan 4 éves lányom, aki segít! Már jön is.
– Csak ezt találtam. – emel magasba egy bőr nyakláncot, nézi, ezzel a lendülettel hatalmasat vágódik a szétszórt játékokon.
– Ááááááááááááááááááááá!!! – üvölt.
– Vááááááááááááááááááááááá! – üvölt fel Pöti.
– Jól vagyok, jól vagyok. – cincogja Gréti és kászálódik fel az ágy takarásából megszeppenve.
– Vááááááááááááááá!!!- üvölt tovább Peti.
Megyek egy zsepiért.
– Váááááááááááááááááuáuááááááááá! -szirénázik Peti.
Kezdhetem elölről az altatást…
– Csing. – mondja az időzítő. – Pöti dobja el a cumit, két kézzel tép magához. Lelki szemeim előtt megjelenik a péppé főtt újkrumpli… fújom az orrom és próbálom nem atomokra szedni a bandát…

Konyakmeggy.

Erőszak hercegnő konyakmeggyet akart enni. Mondtunk, ne. DE. OKÉ. Aztán csak állt, ordított, száját kitátva, folyt a nyála, mi meg visítottunk a röhögéstől és biztattuk nyelje le. Drága azt kiköpni. Persze aztán kiköpettem. Talán… egyszer… rájön, hogy nem véletlen tiltunk valamit… vagy nem…

Halnap

Mintegy 40 percet álltam sorban, amikor kiderült, simán előremennek az emberek a másik pénztárhoz és ott rendelik meg a halászlevet. A két gyerek már nagyon éhes volt, Petike sírdogált, belecsúsztunk az alvásidőbe. De én azért álltam be a sorba, mert láttam pörög… azt nem láttam, mi folyik később, csak egyszer jött egy nő kiborulva és szólt…
Apa megérkezett a gyerekekkel a játszóról, mert büdösszájú Dömdömke harmadszorra borította fel Grétát a szülők pedig semmit nem reagáltak. Beállítottam a másik pénztárba, 5 perc múlva sorra kerültek, de az 5 perc alatt két nyanya is lengette az ezresét a másfél éves kisbabát tartó Apa előtt, hogy ő csak egy halászlét kér. Szerinte mi miért állunk sorba? 40 perce? Ja, azt ő nem tudta… Ekkor már majdnem öltem.

Csak kint tudunk a napon leülni, gyerekek égnek. Odabent, a sátor alatt már nem evő emberek diskurálnak a padokon. Ki nem sz@rja le a többieket. Ekkor nagy cseppekkel elered az eső. De akkorával, hogy a levesbe becsapódó bombák beterítenek minket piros zsírral. Rezzenéstelenül eszünk. Mellénk telepedik egy unszimpatikus párt unszimpatikus politikusa, jelen esetben egy kedves családapa 3 gyerekével és hajszolt feleségével. Próbálják a gyerekeket etetni. Az eső immár rázendített.
“Képviselő úr, hol lehet ingyen halászlét kapni?” -furakszik hozzá egy jól öltözött nő. És mondja és mondja… XY képviselő úr megígérte, hogy lesz ingyen halászlé, de ő körbement és nincs ingyen halászlé, pedig ez itt egy pártesemény… és ő már itt és ott is volt…
“Nem tudok róla, tessék megnézni ott az elkerített részen…”- válaszol mosolyogva a férfi. Politikusné fejét és szemét a pad közepére szegezve, száját összeszorítva lapátol, eteti a gyerekeket a mostanra szakadó esőben.
“Tessék csak venni, haltepertő!” -. nyomkodja a politikusné elé egy esőkabátos nő a tányérját. A gyerekek ráugranak. “Gyerekek, egyet megkóstolunk mindannyian!” -próbál az asszony halkszavúan ellenkezni.
– Milyen halból van a tepertő? – kérdezem a pártszínekben tündöklő esőkabátos nőt.
– Libából! – veti oda nevetve a politikus.
– Ronda egy hal! – mondom. Mindenki nevet. Politikusné már nem, csak elmosolyogja magát egy pillanatra. Arcán rettenetes fáradtság gyerekek szanaszét széledtek, ő próbál jóllakni. Hajáról csepeg a víz. Mi eszünk mellettük, egyre jobban elázva. A Gréti és Peti farkaséhesek. Tátognak, nem mozdulnak a kaja mellől.
“Na ki van itt!” – tárja szét hatalmas karjait üvöltve egy termetes, idétlen ruhába, baseball sapkába öltözött asszonyság. A politikus riadtan körbenéz, de a kiáltás neki szól. Mi ekkor már hangosan röhögünk. Nagyon sajnáljuk. Egyre szimpatikusabb, ahogy állja a sarat.
“Csókolom!” – köszön a politikus hangosan,- “Maga is itt?” – kérdi. “Ki a csipa ez?” – olvasható le rémült mosolyba meredt arcáról a gondolat.
Beszélgetnek.
“Nem kérünk több tepertőt, köszönjük, azt hiszem, most hazamegyünk.” – hallom elhaló hangú politikusnét tiltakozni, miközben az eső szakad, én szedem össze az ehető dolgokat, Petit rendezem, fiúkat küldöm az autóba, Grétit a sátorba, cuccokat pakolom.

100 méterrel Apáék mögött bandukolunk Grétával vizesen a már csak csepergő esőben. Énekelünk. Peti meglát ahogy az autóhoz érünk, azonnal elalszik.

Hazamegyünk.