Amarettós amorózó Armandó

Tegnapi poén:
Pénteken bevásároltunk. Tudjátok, én vagyok az, aki a nagyáruházban is minden eladóval jóban van… épp Zsuzsa nénivel váltottunk futólag pár szót, jelezte, kilóg a bele a roham miatt, nyomogatta bele a kezembe a cukorkákat a gyerekeknek. Egy nagyon helyes, magas fiú állította meg Zsuzsikát, valami Amaretto kekszet keresett. Zöldséges Zsuzsika tanácstalanul nézett rám. Amarettó, az csokiban még megvan, de kekszben? Próbáltam én is segíteni gondolkodni, de végül abban maradtunk, a békesség kedvéért jobb, ha felhívja a barátnőjét és pontosítanak. A gyerekeket toltuk ki, a srác ott állt a sorban.
– Megvan a keksz? – kérdeztem.
– Nincs. -mosolygott
Tegnap ülünk az autóban, nézem az ott felejtett telefonomon két ismeretlen hívás, ugyanarról a számról.
Felhívom, egy fiú veszi fel. A kekszes fiú!
– Szia, csak annyit mondok, én vagyok a kekszes fiú és kinyomoztam a számod.
A fejemen a MIVAN??? kifejezés ül.
Pörgetem a dolgokat.
Túl helyes, (nem túl helyes, annyira helyes, mint egy festmény), túl fiatal, túl magas. Én túl öreg, túl gyerekes, túl foglalt vagyok, ami látszott. Ezt a kört gyorsan lefutottam.
Beteg! Jaj szegény. Ilyen helyes és mentális zavara van. Csak nem.
Neeeeeeeeeeem. Ki tudja a telefonszámom? Közös ismerős. Közös ismerős. Áruld már el!!!!
De a fiú titokzatos. Rejtvényeket mond. Apa közben úgy vezet, mint a csiga. Nem olyan lassan. A szemei kocsányon a szélvédőn.
– Ki vagy?
– Csak annyit mondok, nemrég született kisbabám, egyszer már beszéltünk FB-on és Armandónak hívnak.
– Jó ég! Te vagy a fotósom Gabi párja! Úristen! De kicsi a világ!
– Igen. Tudtam, hogy ismerlek, de egy egész napomba került, míg leesett hol láttalak. Nagyon idegesítő volt. A retusált profilképeden, amit Gabi csinált.
– A fotó NEM retusált. Én nézek ki most rettenetesen, mert beteg vagyok. 😀
Mekkora poén!

Megcsinálta a napom, nagyon nevettem. Szeretettel puszilom Gabit és egész családját!

amaretti

Életveszélyesen szép

Ma a Városligetben ÉLETVESZÉLYES dolog történt. Rippel Ferit fotózták. Életveszélyesen jól nézett ki. Ilyen test nincs is. Még neki sem volt soha. Apa nevetett is rajtam. Mondtam azonnal élesszen újra. Mármint Apa. Nem Rippel Feri. Abba belehalnék. 😀
De aztán továbbvihogtunk, mert mondtam Apának: Nincsenek véletlenek. Amikor tandem ejtőernyőztem, akkor is ott volt, utánam ugrottak és tőlem kérdezte milyen volt. (Konkrétan azt kérdezte, jobb-e mint a szex, mire én azt válaszoltam, szex gyakrabban van.) És most is összefutottunk. Ugye!
Apa teljes mértékben megerősített, hogy a sűrű összefutásnak márpedig jelentősége van (igaz az már 9 éve volt… de akkor is számottevő a sűrűség). Folyt a könnye úgy röhögött rajtam. 😀 😀 😀
Imádom. A legjobb fej az én párom. És nekem a legszebb is. 🙂