Gréti nem akart ma délután aludni. Sehogy sem tudtam lefektetni. A végén odabújtam egy kicsit pihenni, és átöleltem, de felült.
Mellém kuporodott és elkezdte simogatni az arcom.
– Hunyd le a szemecskéd kicsikém! Aludj szépen!- mondta. Amikor ki mertem nyitni újból rám szólt – Most már hunyd le szépen a szemecskéd és aludj! – Kitartóan simogatta az arcom, el nem aludtam volna a világ sűrű kincséért sem, csak öleltem a mellettem csücsülő kis testecskéjét és élveztem. Amikor azt hitte, hogy elaludtam, úgy 5 perc kitartó simikézés után, odament az apjához és őt kezdte altatni. Mariann bölcsianyut játszott. Ő altatott… 🙂 Ekkor Apu fekvésre szólította fel és a család elaludt. Ők még most is alszanak, én megyek valami hamit csinálni.
Hónap: 2012 szeptember
Ellenvonat
Az ablakon keresztül vonat dudálás hallatszott be.
– Anya ez milyen vonat volt?
– Dudálós.
– Ez egy ellenvonat volt.
Konkrét
– Anyuuuuuuuu! Hol vagy?
– A wc-n, ahogy mondtam. Végzem a dolgom. Öltözzetek Apával, mindjárt jövök.
– De Anyu! De mit csinálsz, bemehetek?
– Ne gyere.
– De Anyu!!! Mit csinálsz?!?
– Sz@rok! – kiabálok ki most már ingerültebben.
– Anya nagyon konkrét. – jegyzi meg Apa.
– Anya konkrétan Csilla. – válaszolja Gréti.
Vihar
Pár napja éjjel 2-kor óriási vihar volt. Mindhárman felébredtünk. Nyitom a laptopot, hogy megnézzük az időképet.
– Anya! A radart! Mutasd! A térképet. Ott a felhő, ott van Budapest, ott lakunk, ott a Balaton.
Kis meteorológusom… :)))
Óvatosan célozgat
Gréta és Apa fekszenek az ágyban, Apa mesét olvas.
Gréta megszólal:
– Apa, jól vagy?
– Jól vagyok.
– Nagyon jól vagy?
– Nagyon jól vagyok.
– És te jól vagy Grétikém?
– Jól vagyok, csak nagyon szomjas!
Hozzátáplálás
Levegő
Orrszívás után:
– Gréta szuszogjál!
– Anya! Van levegőm!
Baci állat
Anyaaaaaaaa! Itt a fülemnél van valami! Egy állat! Egy baci volt!
Ujjbábozás, a kedvenc
Gréti ül a reggelizőasztalnál egyik kezét ökölben tartja, a másikkal megkopogtatja:
– Kopp-kopp! – kopogott a bal keze.
– Még alszom. – felelte a jobb keze. Majd szépen, lassan kinyitotta Gréti az öklöcskéjét és felém fordította nevetve a tenyerét.
– Anya! Felébredtek a kis ujjacskáim.
– Jó reggelt! – feleltem nevetve és őrülten elkezdtem körmölni.
– Anya! Te mit írsz le? – ezt épp… mindenhol van egy jegyzet tömb. :)))
– Amit most mondtál kislányom. 🙂
