Levegő

Orrszívás után:
– Gréta szuszogjál!
– Anya! Van levegőm!

Baci állat

Anyaaaaaaaa! Itt a fülemnél van valami! Egy állat! Egy baci volt!

Ujjbábozás, a kedvenc

Gréti ül a reggelizőasztalnál egyik kezét ökölben tartja, a másikkal megkopogtatja:
– Kopp-kopp! – kopogott a bal keze.
– Még alszom. – felelte a jobb keze. Majd szépen, lassan kinyitotta Gréti az öklöcskéjét és felém fordította nevetve a tenyerét.
– Anya! Felébredtek a kis ujjacskáim.
– Jó reggelt! – feleltem nevetve és őrülten elkezdtem körmölni.
– Anya! Te mit írsz le? – ezt épp… mindenhol van egy jegyzet tömb. :)))
– Amit most mondtál kislányom. 🙂

Ínyenc

Gréta szemenként eszi a zöldséges rizst. Minden darabkát megnevez:
– Ez répa, ez borsó, az kukorica, ez mi?
– Zöldbab.
– Ez zöldbab, ez paprika. -bekapja a pici darabot. – Megkóstoltam, hátha ízlik, de nem ízlik.