
– Gréti, kérsz joghurtot?
– Igen. – Ül, mesét néz a számítógépen. Ide menekült egész napra az új helyzet elől. Feldolgoz…
Hozom, kibontom, nézegeti, belekanalaz, bajban van, látszik rajta.
– Kérsz valamit a nyakadba? – kérdem.
– Aha, igen. – megkönnyebbült mosoly – mert lecsöppen!
Hozok egy konyharuhát, és magamnak is egy laktózmentes joghurtot. Nézi erősen.
– Kérsz belőle? – kérdem.
– Az a tied, nyugodtan egyed! – jött a válasz. Falatoztunk.
Nap: 2012.11.02.
A liftben
2 nappal a császár után “sietős” madárléptekkel a szobatársammal elcsoszogtunk a liftig.
“Produkálni kell, különben hashajtó, és addig nem mennek haza!” – hangzott őrmester nővér zord hangja!
“Vessenek be mindent, igyanak kávét, maga hazudhat is!”- szólt a szomszédasszony orvosa, betegére nézve.
Kááááááááááávééééééééééé! Igen! Ez hiányzik.
Az egyetlen működő lift nehezen kocogott velünk, de végül kávéhoz jutottunk és immár kb. 8-an vártuk, hogy a 3.-ra visszavigyen minket.
– Hová? Kérdezett minket egy idősebb, köntösben lévő hölgy, majd a hasunkra nézett! Ja, a 3-ra. 🙂 De buta vagyok. Kismamák. Mikorra várják?
– Már megvan! – válaszoltam.
– Ezt nem gondoltam! – szólt egy fiatal apuka.
– Köszi, a férfiakra mindig lehet számítani! – vágtam rá.
– És fiú, vagy lány? – kérdezte a néni.
– Lány! – vágtam rá – Gréta! Izééééééééé…. nem. Fiú. – Zavaromban én sem tudtam, hogy sörhasú pasi vagyok, vagy terhes nő, vagy terhetlen…
– Kisfiú! Jaaaaaaaaaaj! – mondta a néni – És hogy hívják?
– István!
– Mint én! – szólt a fiatal apuka.
“De ő nem seggfej!”- gondoltam én. Megérkeztünk.
Megfoghatom a kisbabámat?
Krokodil
Gréti születésekor a babaszoba berendezésénél a falra állatos falmatricákat ragasztottam. Nagyon sok szerepük volt. Például végigjeleltük őket, amikor jelbeszéltünk még csak. Volt egy elalvós “pápá” dalunk, amikor hajdanán még Gréti a saját ágyában aludt. Mindegyiktől elbúcsúztunk. Most ez a szoba a dolgozó szoba lett. (+lomtár, amióta a pincét elöntötte a khm…)
Gréti felnézett a zsiráfra és közölte:
– Nézd anya! A zsiráf nyakán mászik egy krokodil!
Nézem… és tényleg! Mondja valaki, hogy nincs igaza!

