Gréti ma 29 hónapos, István ma 4 hetes. 🙂


Nem kell kupon! Nem szeretnék, az fáj! – sikította Gréti vigasztalhatatlanul. Nem tudtuk meggyőzni, nem hallgatott ránk. Hiába próbáltuk szelíden magyarázni, hogy Anya a pelenka kuponokat kereste, és a kúp az ami fáj. Méghozzá csak a Daedalonetta. Hogy emlékszik szegény, pedig annak már majd egy éve… nem értettem miért üvölt a gyerek, kipróbáltam én is. Mintha izzó vasat dugnának az ember popójába, annyira fáj az a kúp.
Eltelt vagy 10 perc is, mire a kiborult gyerekkel megértettük, hogy mi a különbség a kupon és a kúp között. Bolond magyar nyelv… :)))
– Anya! Most felmászok oda, – mutat a magas torony alakú csúszda tetejére Gréti, – én leszek a királynő. Királynő asszony, akit fogva tart a tündér. És a tündér elvarázsol békává téged. Abrakadabra!
– Oké! – mondtam és hordozókendőben a kispasival aláálltam a “vártoronynak”. – Brekeke!
Grétámnak volt gondja a szívével megszületése után, elég sokat izgultunk, kórházaztunk. A végén kikötöttünk a Kardiológiai Intézetben, ahol egy csodálatos fiatal doktornő lett Gréti kezelőorvosa. Óriási szerencsénkre, valami isteni csoda segítségével, Gréti kinőtte a problémát és megúsztuk a megúszhatatlannak látszó műtétet. Immáron csak évente kell ellenőrzésre járnunk.
Viszont picinyke Pistimnél is talált idegesítőt a körzeti doktornénink, amivel Gréti kezelőorvosához irányított minket. Pedig viszonylag nyugodt voltam, mert magzati szívultrahangra is elmentem vele, kizárandó a bajt. Nos most nem vagyok nyugodt. 🙁
Felhívtam az intézetet. Közölték, hogy kizárólag hétfőn, 9-10 között lehet időpontot kérni. Ma Apa telefonált.
Egy nagyon kedves hölgy elmondta, hogy sajnos a doktor nénink nincs – arra lehetett következtetni, hogy babázik, – és sajnos NEM TUD EGYÁLTALÁN IDŐPONTOT ADNI, csak hónapok múlva, mivel NINCS ORVOS!!!!!
Mivel nekünk a probléma nem várhat, van egyetlen egy orvos, aki a Rókusban is rendel és van magánrendelése is, ezeknek az összes elérhetőségét készségesen feldiktálta. Mondjátok már meg, miért fizessek még????
Csípő vizsgálatra hetekig-hónapokig kell várni. Fej-has UH-ra hónapokig kell várni. Bölcsibe bekerülni lehetetlenség.
Madarászba telefonáltunk, Gréti első kezelőorvosához, aki anno kislányomat is a Kardiológiai Intézetbe küldte. Azonnal kaptunk, a jövő hétre időpontot. Olyan hála van a szívemben. Mintha kellene…
DE MI AZ, HOGY AZ ORSZÁG EGYETLEN ÉS ELSŐ SZÁMÚ INTÉZETÉBEN NINCS ORVOS?!? CUDAR VILÁGOT ÉLÜNK. 🙁
“Anya, bepisilt a hasam!”
No comment…