Gréti a leggondoskodóbb 2

Ülünk a földön, fedezzük fel a doboz, milyen játékok vannak benne. Mindig dobozokba teszem a játékokat és egy időre elsüllyesztem, hogy aztán nagyon tudjunk neki örülni.
Mind a hárman, Gréti, Peti, én, elmélyülten kotorászunk. Rajtam méhecske csápok, Grétin nyakláncok és karkötők, Petike egy fa csigát próbál szétszerelni. Nyílik az ajtó, Apa érkezik. Teljesen leharcolva ballag, adja a puszikat az elé rohanó gyerekeknek.
– Apa, te is jössz játszani?
– Pillanat, csak kezet mosok. – belép, Gréti szalad egy doboz felé, közben kiabál vissza:
– Apa, kereshetek neked egy férfias játékot?
– Az jó lenne. – mosolyog Apu.
Nevetünk.


Gréti a leggondoskodóbb.

Tegnap este rosszul lettem pancsi utáni öltöztetés közben. Épp Grétire adtam rá a pizsinadrágot, amikor nagy gyomorfájdalmat éreztem, és már jött is fel… de mégsem. Gréti egy szál bugyiban végigfutott a francia ágyon, leugrott, ki a fürdőszobába, majd kezében vissza a sárga kis lavórral.
– Semmi baj! – mondta, és az ágyon állva tartotta elém a lavórt. – Anya ne félj! Nem lesz semmi baj! Hányjál nyugodtan! – szól már kissé humoros felszólító módban. Én próbáltam összekaparni magam. Ekkor még egy blutty jött a hasamba.
– Kösz Gréti, inkább wc-re megyek. – kimentem. Kis kéz nyitja az ajtót, tolja be a sárga lavórt:
– Csak azért hoztam, hogy ha kell.
Szerencsére hamar jól lettem, nem kellett.

Szegénykém. Édes kis gondoskodó 3 éves! Ekkor még egyikünk sem tudta, ma ő fogja használni.

Esti aranygaluska:

Anikó receptje alapján ma este sütöttem. Kicsit csaltam, mert a vanília sodó híg főzőpudingból készült, de Petike így is a tányér szélét rágta, amikor elfogyott. Ezzel bevezettük a diót, mint allergént. 😀 :
http://anikosutfoz.blogspot.hu/2013/11/aranygaluska-nalam.html
SOMLOI
SOMLOI2


Fotózás

Sziasztok. ma nálunk voltak a Partimanók és Somfai Kati fotós. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen képek lettek, a hangulat szenzációs volt. A gyerekek majd kiugrottak a bőrükből, olyan szuper volt a hangulat. Volt lufi hajtogatás, csillámos tetkó, pelenkatorta, nevettünk sokat. Csak én fáradtam el nagyon, de a gyerekek még ezért is kárpótoltak. Majd 1 órája játszanak magukban, Petike énekel. “Hinta, hiiiiinta…”. Ilyen még nem is volt soha. 

Karácsonyi rettenet

Nem soká jön a karácsony. Én nem szeretem a karácsonyi felhajtást, megijeszt és elrettent a “vásárlási láz”. Sajnálom a kivágott kis fákat és a fa alá beeső agyonhajszolt anyukákat. Tegnap hosszan sorba ültem egy kórház különböző váróiban, beszélgettem sok beteg hölgytársammal. Idősebbekkel. Hallgattam a bölcs hozzáállásukat és hisztis sirámaikat is. A karácsony közeledtével mindenki érzékenyebb lesz. Karácsonykor szeretni KELL, adni KELL. “Most nézzem meg aranyoskám ezzel a dagadt kézzel hogy fogom passzírozni a krumplit…” Néztem, sehogy. “Drága, itt ülök egész nap, pedig feljöttem Debrecenből és meg szerettem volna nézni az IKEÁT, venni csomagolópapírt….”, ” Nem adják ide az unokát, még karácsonyra sem biztos… az a hülye k… ki nem mondom, menyem…”
Karácsony. Ne az ajándékkal kezdjünk el készülni. Ne a bevásárló központba rohanjunk! Kezdjünk el szeretni, kezdjünk el gondolni és gondoskodni egymásról. Ma. Nem késő. Holnap lehet az lesz.
Még valami nagyon fontos eszembe jutott: Merjük idén kihagyni a buliból azokat a rokonokat, akiket év közben sem láttunk, és nem is hiányoztak. Nincs szüksége senkinek rosszkedvcsináló picsa rokon feleségre, aki minden évben rontja a hangulatot, vagy rosszindulatú Gizike nénire az asztalnál, csak azért, mert “Jaj szegény olyan magányos!”. Jaj szegény egész évben az. Ha kedvességével nem tudja maga köré gyűjteni a családtagokat.


Esti mese

Megkívántam a kekszet. A keksszel levertem az olajat… Az olaj ráesett a kávéfőző gépre. A kávéfőző gép kilőtte az üvegedényt, benne a kávéval. A kiöntőt elkaptam. A kávét nem tudtam, az beterített és az egész konyhát, valamint a kivett két db háztartási kekszet. Apa a zajra megérkezett. “Elkaptad?” kérdezte a kiöntőt látva. “De fincsi, kávés keksz, kérem!” – mondta és kivette az elázott kekszeket kezemből.
Itt a vége fuss el véle… szép álmokat gyerekek!


Helyzetjelentés

Ebéd: Zöldség leves, diós tészta. A milánói nem készült el, mert Peti főzés közben a gatyámba kapaszkodva üvöltött.
A lakás:
Szétszedtük az építőkockákat a vadgesztenye gyűjteményt a torna állványt és a formabedobót a nagyszobába. Eredmény: 4 perc önálló játék.
Vonatpályát építettünk a gyerekszobába, a hajgumik az ágyon szétszórva.
Eredmény: 10 perc önálló játék.
A konyhában földön 30 db befőttes üveg fedő, műanyag dobozokkal, fakanalakkal. Eredmény: 5 perc önálló játék.
A kaja kész, a mosógép megy, dél van. Én pedig szeretnék magzat pózba kuporodni a sarokba… Ez vicces. Most röhögök. Hű, de fáradt vagyok! Petike kakil az ebédlő asztal alatt…


Inni csak szépen

Petike magához vette a poharat és csodálatosan ivott belőle. Összenéztünk Apával. Milyen nagy fiú már! Ugrásra készen tartottuk a kezünket, nehogy eldobja a poharat, vagy kiessen, vagy bármi. Újra és újra szájához emelte. Kortyolt. Tökéletesen. Lélegzetünket visszafojtottuk. De édes, de ügyes, de legyen már kész, tegye le a poharat… 🙂 Lassan ivott Peti. Élvezte az egyedül ivás élményét. MI már egyre kevésbé. “Na, jól van, elég volt!” -emelte ki Apa Petike kezéből a poharat óvatosan. Féltünk, hogy nehogy kedvét szegjük, megsértődjön, de semmi. Apa óvatosan letette a poharat az asztalra. Gréti odafordult és lesöpörte a saját teli poharát, ami a keze mellett volt.
Apa hirtelen reflexszel belerúgott az etetőszékbe, hogy ne legyen vizes Petike. Petike a járgánnyal hátrafelé átszáguldott a konyhán, Apa a lendülettől nekicsapódott a falnak.
A víz kettőjük között nagy csíkban terült el.
– Vííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí- kezdtem a szokásos problémamegoldást. Még szerencse, hogy vacsi előtt pisiltem.
– Hehehehehehehe. – csatlakozott Apa.
– Vííííííííííííííííííííííííííííhííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí…….hü-hü vííííííííííííííííííííííííííííííííí…-folytattam.
– Nyugi gyerekek, semmi baj. Apa feltörli a vizet, Anya pedig nemsoká jobban lesz. – indult el Apa a felmosó felé.
– Hííííííííííííííííííííííííííííííííí- konstatáltam a helyzetet.


Egy nehéz hétvége… :)

Pötit karjaiban hozta be Apa. Elaludt a sétában. Gyengéden lerakta az ágyra, kibontotta a ruháját. Gréti itthon játszott velem. Beteg. Nagyokat ásít, lassan kész a kaja. Kaja után alvás. Apa sandán néz rám. “Áh, nincs nekünk olyan szerencsénk!”, mondom oda lemondóan. Apa mosolyog. “Gréti ebéd!” Megebédelünk. Gréti majd belealszik a tányérjába. Apa egyre sandábban néz. Én erősen koncentrálok. “Köszönöm az ebédet!” pattan fel Gréti, cumiját szájába veszi. “Megyek aludni.” Háháááááááááááá!!! Lehet!
Eltelik 10 perc. “Nem tudok aludni!” -kiabál. “Csssssst, alszik a kisbaba! Megyek odabújok.” Nem, Apa!” kiabál. Apa nem megy. Dolga van, én megyek. Bújok. Bújok. Erősen koncentrálok, ne aludjak be. Jaj, majdnem. Jaaaaj, de fáradt vagyok… Gréti nagy szemekkel néz. “Tessék aludni!” Befordul, majd vissza. Lefejeli a szám. “Ááááááá!” kiáltok fel, majd körbenézek. Alszik a kispasi, nem ébredt fel.  Eltelik 40 perc. Keljünk fel, ebből nem lesz alvás. Apa lemondóan tekint rám. Nem, ő alszik, visszafekszik. Apa menjen mellé. Apa megy. Elellik 20 perc. “Áááááááááuuuoooooáááá!” felébred a kispasi. Ingerültek vagyunk. Keljünk fel. Gréta dől-borul a fáradtságtól. “Nem megyünk sehová délután, ha nem alszol, mert bolond leszel!” -mondom én. “Mész be a szobádba aludni egyedül!” -fenyegetőzik Apa. Semmilyen hatással nem vagyunk rájuk. Eltelik még egy óra nyűglődéssel. Gréta bebújik mellém, kispasi a naggyal játszik. Már majdnem sikerült. Elaludnom. Nekem. Gréta nagy szemekkel néz. 3 óra. Na jól van, adjuk fel. Induljunk valamerre. Elmegyek zuhanyozni. A forró vizet öntöm magamra. Aztán felkapkodom a ruháim, és felnyitom a laptopot. “Mit szólnátok a Bazilika kilátójához?”. Sipirc. Öltöztetünk, autóba ugrunk. Gyorsan odaérünk, nagy nehezen találunk egy parkolót, megállunk. Hátranézünk. Mindkét gyerek alszik. “Na akkor most akciózunk! Van függöny az autón?” – kérdezi Apa. “Ott egy bokor!” -viccelek én. Nevetünk.
“Kocsikázzunk? Van szíved felébreszteni őket?” – kérdezi komolyan Apa.
“Van! Sráááááááááááááááácok, ébresztőőőőőőőőőőőőőő, megérkeztüüüüünk!!!!”