Hónap: 2013 november
DJ Mon Petit
Mai beszélgetéseink Petivel
– Anya! Gyere! Anya! Gyere!
– Máris megyek! – szaglászok. – Peti! Te szartál be?
– Igen.
(Legalább most bevallotta.)
– Anya!
– Igen!
– Gyere!
– Hova?
– Oda! – mutat csöpp kis kezével maga elé.
– Máris! 😀
Ütős
Beszélgetünk Grétivel, mit tanult az oviban. Énekelt egy dalt.
– Ezt kitől tanultad?
– Kriszti nénitől.
– És Szilvi nénitől mit tanultál?
– Ütőset?
– Az mi?
– Bekötjük a szemünket, hogy ne lássunk és ütünk üveget, meg ilyeneket.
– Megkülönböztetitek a hangokat? Az szuper. És te meg tudod különböztetni mit hallasz?
– Igen.
– Mit hallasz?
– Hát az ütést!
Tapéta az előszobába
Hinta-palinta
Petike és Gréti elalvás este mindig viháncolnak az ágyon. Dobálják magukat, hengergőznek, birkóznak velünk. Sajnos újabban egyre később alszanak a viháncolás miatt, de nehéz őket leállítani, annyira édesek.
Ma már majdnem elájultam, de a gyerekek is alig vonszolták magukat, mégsem akarták abbahagyni. Leparancsoltam őket fekvő pozícióba, odabújtak hozzám, amikor Petike hangos éneklésbe kezdett:
“Hiiiiiiiiiin- ta paliiiiiiiiiiin-ta! Hiiiiiiin tttta paliiiin ta.”
Megemelem a fejem és mit látok: a cumiláncát magasba tartva hintáztatja a cumit.
Nagy röhögés, két gyerek felpattan, és pörög-forog tovább az ágyban. Én feladtam és kidőltem.
Új cipőm
Vettem egy cipőt. Ez nálunk ritkaság. Minimálisat költünk ruhákra. Kb. akkor veszünk valamit, ha funkciójában sérül az előző. Gréti csodálkozva nézte az ismeretlen darabot, forgatta a kezében.
– Kié ez a cipő?!?
– Anyáé! – mondtam büszkén.
– Elég ronda ugye… – mormogott az orra alá.
Frankfurti leves kelbimbóból
Frankfurti leves, ahogy anyósom csinálja. Egyszer kipróbálod, marad az étlapon!
Egy hagymát, pár gerezd fokhagymát megpirítok.
1 kanál lisztet rászórok.
Felengedem vízzel, sózom.
Krumplit kockázok bele és répát apróra vágva.
Amikor ez majdnem megfő, mehet bele a kelbimbó.
Amikor a kelbimbó már kész (még harapós), apróra vágott virsli és majoranna.
Annyira finom, amit egy hagyományos kelkáposztából készült leves nehezen kőröz le.
Petike kolbászt eszik
Peti beszól
Erős kaki szag terjeng, hátam mögött nagy igyekezet hangjai.
– Ki szart be? – kérdem nevetve.
– Anya! – szólt vissza Petike.


