Azon gondolkodom, hogy mikorra tegyem át a WC pucolásom időpontját, hogy ne kezdődjön minden egyes napom szarul…
(A kép forrása: oldsailor2007.blogspot.com)
Tegnap sétáltunk egyet a haverjainkkal. Kicsiket toltuk, nagyok motoroztak.
Apukák beszélgettek:
– …és átalussza a kicsi már az éjszakát? – kérdezi András
– Igen. -válaszolja Apa magától értetődően.
– ???????????????????? – Így jött ki a szemem, mint a csigának. – Apa alussza át! – szóltam közbe. – Méghozzá úgy, hogy fogalma sincs mi történik az éjszaka…
– Na az is lehet. – terült el Apa arcán egy széles vigyor.
Persze minap a kollégám is beismerte, hogy az éjszakai orrporszívózást is rezzenéstelenül átalussza. 🙂 Nekik másnap dolgozni kell.
Pasiiiiiiiiiiiiiiik… :DDD (Megjegyzem a bejegyzés épp hajnali fél 3 -kor, második éjszakai szoptatás után íródik…)
– Grétikém segíts pakolni! Kérlek a pelusokat a hátizsákomba pakold be! Ott van az előszobába.
– Jó, berakom szívesen a táskádba! – mondta és elindult.
– Apa! Hol van Apa cipője? Apa! Sehol sem találok neked cipőt. Minden be van zárva. – ismételgeti Gréta az előszobában, de senki nem reagál. Újra és újra elmondja.
– Nyugi, majd keresek egyet! – kiabál Apa a szobából!
– Meg van! Hát itt a cipőd! – találja meg Gréti a 45-ös pár cipőt hirtelen és látványosan az orra előtt.
– Oké! -kiabál Apa a szobából.
:DDD

Tegnap a kolléganőkkel sétáltunk a parkban. Toltuk a babakocsit, Gréti motorozott. Telt-múlt az idő, rákérdeztem Gabitól, hány óra van.
– Dél van már!
– Ajaj, már?
– Nem dél van!- Szólalt meg a hátam mögött Gréti.- Nem hallom a harangot.
– 11.58. Igazad van! – mondtam a csajesznak.
– Bimm-bamm bimm-bamm. – szólalt meg valahol a harang.
Grétivel palacsintát kevertünk. Állt mellettem a széken. Bújt. Egyre jobban bújt. Fúrta belém a kis fejét. Szuszogott. Persze ölelgettem, megpusziltam. Olyan volt mint egy kiscica, csak nem dorombolt épp. Dugta bele az arcát a karomba, simogatta. Már kezdtem sandán nézni, megszólaltam.
– Én is szeretlek kicsim. Mi van veled?
– Annyira akarom! – sóhajtotta hangosan, és közben fogta a pólómat. Ekkor jöttem rá, hogy a kedvenc Anyuka pólójában vagyok. – Leveszed nekem? Hozok neked egy másikat. – nézett rám, hatalmas szemekkel.
– Oké. – Levettem.
– Köszi! – lökte oda és a gyerek huss eltűnt a szobában, kezében a rózsaszín pólóval. Bekapcsolta a tv-t, elhelyezkedett az ágyon és hangját sem hallottam 20 percig. Bámulta a tv-t, közben morzsolgatta a pólómat. Anyuka póló mániás… Már nincs mit felvegyek, mert a legjobb darabokat lekönyörgi rólam és kisajátítja.
Ééééééééééés ami a non plus ultra. Már Petike is a pólóimat morzsikázza, úgy alszik el!