Érezd már kicsit jól magad!

“Érezd már kicsit jól magad! Mondd már egyszer valamire hogy jó! Ne vonyítsál már folyamatosan mert megőrülök. Mindent megteszek, hogy jól érezd magad, próbáld már meg!” – fakadtam ki magamból, amikor Gréti elkezdett fennhangon vinnyogni, mert nem elég magasra löktem a hintán.
“Köszönöm! – jött oda egy anyuka, néztem rá bután – Köszönöm, hogy kimondtad, olyan jó, hogy más is ezt érzi, nem csak én, de én nem mertem kimondani.”
Ja… 😀 Nem egyszerű…


Délutáni alvás…

Új altatási módszert vezettem be… . Egy órája altatok, de hol egyik birizgálja a másikat, hol a másik az egyiket… Pedig dőlnek, borulnak a fáradtságtól. Kínomban azt üvöltöttem: “Amelyik megmozdul, annak leszedem a fejét!”, de Peti megmozdult és azt mondta. “Kukucs!”. Persze röhögtünk. Ekkor már tényleg nagyon mérges voltam, a fejleszedést Grétire vonatkoztattam, Petikét pedig felraktam a hátamra és nekiestem a házimunkának. 10 perc múlva mindkettő aludt. Ajjjjjjjjjj ez sem egyszerűűűűűűűű!!!!


Humorérzék

Este a nevetéstől nehezen tudtunk elaludni. 14 hónapos Petikém lebújt, alvást színlelt, és hangosan horkolt. Majd nevetett. Nevettünk. Megint lefeküdt, becsukta a szemét és horkolt, mint Apa. Aztán csak kacagott-kacagott. Végül jött a bónusz produkció. Kitolta a fenekét az égnek négykézláb és elkezdte ringatni jobbra-balra. Hozzá hangosan énekelt: “Hiiiiin-ttta, paliiin-ta”. Gréta sem bírta már nevetés nélkül. Én meg feladtam az altatást…
Persze éjjel megint ölelkezve aludtunk. Reggel Gréti is átmászott Apa mellől. Jaj, de finom. 🙂